nieuwe soort benzine op komst.

Praten/kletsen over andere dingen in het leven

Moderator: Benz-man

Plaats reactie
126

nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door 126 »

Op de Fehac website heb ik het volgende gevonden,een volwaardige opvolger van benzine zonder bio ethanol.Deze benzine is dus ook geschikt voor onze oldtimers.

MHF Fuel 6 juli 2018
NB20180706-Bijlage_MHF ┬® FEHAC blz.1/1
MHF: ÔÇÿMobile Heritage Future-stableÔÇÖ

Het streven is, om een brandstof te ontwikkelen die veilig is voor het gebruik in Mobiel Erfgoed en die tevens: ÔÇó het milieu ontziet door het verminderen van emissies; ÔÇó het klimaat respecteert door een aanzienlijk lagere CO2-uitstoot; ÔÇó hernieuwbaar is, en daarmee geen beslag legt op schaarse grondstoffen als minerale oli├½n.

Een dergelijke brandstof bevat g├®├®n bio-ethanol (waarvan bekend is dat die schadelijk is voor oldtimers).

Vooralsnog kunnen vier fasen MHF-Fuel worden onderkend: MHF-Fuel fase I ÔÇô is een brandstof die geen bio-ethanol bevat en dus geschikt is voor Mobiel Erfgoed MHF-Fuel fase II - voldoet aan de normen voor fase I en vermindert ook de emissie ten behoeve van het milieu MHF-Fuel fase III - voldoet aan de normen voor fase II en geeft bovendien een beduidend lagere CO2-uitstoot (bijvoorbeeld door een lager verbruik) MHF-Fuel fase IV - voldoet aan de normen voor fase III en is bovendien vrijwel geheel hernieuwbaar.

Naar de stand der techniek van begin juni 2018 is voor benzinevoertuigen fase II ÔÇô MHF-Fuel beschikbaar, en voor dieselvoertuigen fase II/III ÔÇô MHF-Fuel. Dit moet worden onderkend als een stap in de volledige transitie naar fase IV-MHF-Fuel. Het is beter nu in te zetten op wat haalbaar is, dan op de oude voet door te gaan en te wachten tot fase IV-MHF-Fuel voldoende beschikbaar is.

De gedachte achter MHF-Fuel is reeds gedeeld met enkele olieproducenten, beleidsmakers en politici en zij staan er erg positief tegenover. Met name vanuit de olieproducenten is de belangstelling dermate groot dat men directe ondersteuning wil verlenen. Inmiddels heeft de FEHAC ook besloten dat het beschikbaar krijgen van MHF-Fuels dermate belangrijk is, dat wij ook financieel willen participeren in een ontwikkelingstraject.

De naam MHF-Fuel is nog niet gedeponeerd; dat is een bewuste keuze om 'de markt' vrij te laten om onderzoek te doen naar deze brandstoffen en deze bij gebleken succes ook te kunnen produceren.
Gebruikersavatar
Rolo
Silver Boarder
Silver Boarder
Berichten: 190
Lid geworden op: 06 feb 2016, 21:40
Roepnaam: Ronnie
Type wagen: 380SE
Bouwjaar: 1982
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens: Peugeot 206 14i bj 03
Honda fireblade 900 bj 99
Locatie: Borne Twente

Re: nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door Rolo »

Ben benieuwd wat de prijs per liter gaat kosten? En wanneer het verkrijgbaar wordt aan de pomp? ;)
Das beste oder nichts...
Gebruikersavatar
Bertorelli
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 2541
Lid geworden op: 09 dec 2009, 20:30
Roepnaam: Bert
Type wagen: 500SEL
Bouwjaar: 1984
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens: W212 E350 CGI 2009
Locatie: Ommen
Contacteer:

Re: nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door Bertorelli »

Rolo schreef:Ben benieuwd wat de prijs per liter gaat kosten? En wanneer het verkrijgbaar wordt aan de pomp? ;)
Ik stel voor Ôé¼0,20 per liter :mrgreen:
En alleen beschikbaar stellen voor auto van 30 jaar en ouder. :handgestures-salute:
Groetjes, Bert

'Mercedes-Benz Optimum aut nihil'
http://Mercedes-W126.startpagina.nl
126

Re: nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door 126 »

Haha,
Ik reserveer dan alvast 10000 liter :dance:
Gebruikersavatar
RD500SEC
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 1571
Lid geworden op: 03 aug 2011, 21:47
Roepnaam: Richard
Type wagen: 500SEC
Bouwjaar: 1985
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens: 190E 2.6 aut.
Locatie: Gem. Schagen

Re: nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door RD500SEC »

Ik dacht dat de nieuwe benzine uit het stopcontact kwam? :oops:

Maar ik kan me helemaal vinden in het voorstel van Bert :handgestures-thumbupleft:
126

Re: nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door 126 »

Ja wie weet moeten we onze wagens in de toekomst gaan ombouwen met een accupakket van een ton. :mrgreen:
Gebruikersavatar
Walllie
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Berichten: 924
Lid geworden op: 11 okt 2011, 20:42
Roepnaam: Wallie
Type wagen: 300SE
Bouwjaar: 1986
LPG: Nee
Locatie: Arnhem, GD.

Re: nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door Walllie »

Nou zou me wel gaaf lijken
Bij wheeler dealers hadden ze ooit z.n masaratti omgebouwd naar accu geval

Maar lijkt me wel super gaaf
Alles origineel kwa aandrijflijn alleen motor gewisseld met een twin motor op stroom
Ik meende iets van 250 pk ofzo
En een bult koppel

Wel gaaf idee alleen jammer dat het iets van 10k kosten
DavevandeLoo

Re: nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door DavevandeLoo »

Valt er misschien ooknog wat vermogenwinst te halen? :mrgreen:
Gebruikersavatar
Leeflang
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 6949
Lid geworden op: 29 okt 2010, 00:11
Type wagen: 380SEC
Bouwjaar: 1983
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens: 560 motor
Locatie: Twente

Re: nieuwe soort benzine op komst.

Bericht door Leeflang »

Bij onze oosterburen is dat een jaar of drie jaar geleden al eens met een W126 gedaan, zie http://w126club.nl/de-eerste-t16440.html
Optimum aut nihil.
How-To index.
Plaats reactie